Rywalizacja totalna Wojny za kulisami F1
- Autor: Ross Brawn, Adam Parr
- Rok wydania: 2024
- ISBN: 978-83-8330830-2
- Liczba stron: 336
Opis:
Ross Brawn przyłożył rękę do 20 mistrzowskich tytułów. Szybko piął się po szczeblach kariery w Williamsie, w Benettonie udanie współpracował z Schumacherem. Razem z Niemcem zbudował potęgę Ferrari w latach 1996–2006, by wreszcie w 2009 roku niespodziewanie triumfować z własnym zespołem Brawn GP.
Teraz jest dyrektorem zarządzającym F1. W książce dzieli się z czytelnikami swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem. Opowiada, w jaki sposób Michael Schumacher zyskiwał przewagę nad rywalami i jakie były kulisy jego odejścia z Benettona. Wyjaśnia, dlaczego Fernando Alonso jest lepszy od Sebastiana Vettela, który miliarder próbował przejąć Hondę i dlaczego Red Bull nie zdołał powtórzyć wyczynu Ferrari.
Dzięki Rywalizacji totalnej dowiesz się, jak wiele detali decyduje o końcowym sukcesie w Formule 1. To pouczająca opowieść o najważniejszych ludziach tego sportu, zakulisowych gierkach, sztuce wywiadowczej i interpretowaniu regulaminu na swoją korzyść. To także praktyczny poradnik dla menadżerów i właścicieli firm, którzy chcą osiągnąć sukces w swojej branży.
Formuła 1, jakiej nie znałeś. Historia prawdziwa, choć nie zawsze piękna. Koniecznie musisz to przeczytać!
Autor:
Ross-Brawn,
Adam Parr
Wydawca: SQN
Wydanie: III
Rok wydania: 2024
Cena okładkowa: 54,99 zł.
ISBN: 978-83-8330830-2
Liczba stron: 320 + 16 stron z fotografiami
Oprawa: miękka
Wymiary (mm): 215 (wysokość), 150 (szerokość)
Papier: matowy + 16 stron z fotografiami na papierze kredowym
Kolor: 16 stron z fotografiami
Opisywane dyscypliny: Formuła 1
Statystyki, tabele: nie
Opinie o Rywalizacja totalna Wojny za kulisami F1
5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
Formuła 1 przez wielu jest błędnie uważana za sport, w którym o zwycięstwie decydują tylko maszyny, a nie człowiek. Jest to również jeden z argumentów poruszanych przy dyskusjach odnoszących się do popularności tej dyscypliny. Osoby, które tak mówią, nie rozumieją istoty F1. Także dla nich - ale nie tylko - powstała książka "Rywalizacja Totalna". Ross Brawn i Adam Perr pokazują w niej to oblicze Formuły, którego na co dzień nie widzi zwykły kibic. Fabryk pracujących przez kilka lat na sukces. Grupy ludzi wspinających się na intelektualne wyżyny, bo znaleźć brakujący ułamek sekundy. Brawn jako niekwestionowany geniusz i jedna z najwybitniejszych postaci w historii tego sportu wprowadza czytelnika nie tylko w aspekty techniczne, lecz także organizacyjne zespołów. Jest to drugi aspekt tej pozycji, który powinien zainteresować nie tylko entuzjastów sportów motorowych. Brawn ujawnia jak sprawiał, że grupa ludzi stawała się tak zgraną drużyną dążącą do wspólnego celu. I co więcej, często ten cel osiągając w sposób spektakularny. Dzieli się swoimi przemyśleniami na temat organizacji pracy, podziału obowiązków, czy podejścia do pracownika. Są to obserwacje często wyrwane z tego konkretnego kontekstu, więc można je przełożyć na funkcjonowanie firmy z dowolnego sektora gospodarki. Kolejnym istotnym elementem tej publikacji są przemyślenia autorów na temat przyszłości Królowej Sportów Motorowych. Gdy książka ta powstawała, Brawn był tylko obserwatorem z kontaktami. Dziś jest dyrektorem zarządzającym F1 ds. sportowych, więc te wszystkie wizje może wprowadzić w życie - a są to wizje bardzo ciekawe. Pytanie tylko, czy obecny układ sił w zarządzaniu Formułą 1 pozwoli mu je wcielić w życie.
Książka duetu Brawn/Perr jest ciekawym i wcześniej nie znanym dla szeregowego kibica spojrzeniem na świat F1. Ukazuje zakulisowe rozgrywki, które często decydują o tym, jak wygląda śledzona przez fanów na całym świecie rywalizacja na torach. Jak mówi sam Brawn - "wyścigi wygrywa się w fabrykach". Po lekturze "Rywalizacji Totalnej" ciężko się z tym zdaniem nie zgodzić. Dodatkowo autorzy dzielą się swoim doświadczeniem dotyczącym organizacji, które może się przydać nie tylko w garażu na torze wyścigowym. Dlatego też ta publikacja powinna zainteresować nie tylko osoby kochające ryk silników i szybkie maszyny, ale także osoby na co dzień zajmujące się organizacją pracy przedsiębiorstw. Mogą z niej wyciągnąć wiele danych przydatnych w ich codziennej pracy. Książka zdecydowanie warta przeczytania!